Kayseri İl Kadın Kolları Sosyal Yardım Kampanyası Haberi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Kadın Kolları üyeleri, havaların soğumasıyla birlikte ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmak üzere atkı ve bere örerek, çocukların kış mevsimini daha rahat geçirebilmesi için kampanya başlattı.


Parti binasında açıklamalarda bulunan İl Kadın Kolları Başkanı Emine Özge Soysal; ihtiyaç sahibi çocukların kış mevsimini rahat geçirebilmeleri için böyle bir kampanya başlattıklarını ifade ederek; “Çalışmalarımız daha çok çocuklar ve kadınlara yönelik olduğu için, kış mevsiminin gelmesinden dolayı çocuklarımızın üşüdüğünü, birçok çocuğun ihtiyacı olduğunu düşünüp kampanya başlattık. Bu kampanyanın iki amacı var; biri görünen diğeri görünmeyen tarafı.

Görünen tarafı, ihtiyacı olan bütün çocuklarımıza ulaşabildiğimiz kadar atkı ve bereyle kış dönemini daha rahat geçirmelerini sağlamak. Görünmeyen tarafı ise örgü terapidir. Kadınlarımız günlük hayatlarında birçok stres yaşıyorlar. Yoğun çalışmalarının arasında örgü örerek belki bir şekilde psikolojilerini rahatlatmak da kampanyanın ikinci amacı oldu. Şuanda arkadaşlarımızın hepsi evlerinde zaten yaptılar, aynı şekilde burada da devam ediyoruz” diye konuştu.


Kampanyaya desteğin oldukça fazla olduğunu sözlerine ekleyen Soysal, Kampanya sadece Kayseri’de değil bütün Türkiye’de ses getirdi. Bana birçok kişi ulaşıp yün ipler, atkılar örüp gönderdiklerini söylediler. Birçok evde de atkı ve bereler örülüyor. Bunlar elime ulaşacak inşallah. Amacımıza ulaştığımızı düşünüyoruz, inşallah bittikten sonra yerlerine teslim edeceğiz. Maddi ve manevi katkısı olan bütün herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Bize Ulaşın
Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:128 06520 Balgat/ANKARA
+90.312.472.55.55 / 3203
+90.312.472.55.55 / 2305
Sosyal Ağ
Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı © 2020